מקררים ומקפיאים תעשייתים – דברים שחשוב לדעת

מקררים ומקפיאים תעשייתים – דברים שחשוב לדעת

 מקררים ומקפיאים מסוגים שונים משמשים תעשיות ובתי עסק שונים מכל הסוגים – חנויות, מעדניות, סופרמרקטים, מסעדות, בתי מרקחת, בתי חולים ואפילו מכוני מחקר ומעבדות.

ישנם סוגים רבים של מקררים ומקפיאים תעשייתיים המיועדים למטרות שונות, בגדלים שונים, צורות שונות, רמת צריכת אנרגיה שונה ונפח אחסון שונה.

לתצוגה או בעיקר לאחסון?

 ההבדל הראשון העיקרי בין סוגי מקררים ומקפיאים תעשייתיים הוא במטרה – האם הם מיועדים בעיקר לאחסון מזון / תרופות / חומרים שונים, או שהם מיועדים גם לתצוגה בקרב לקוחות / קונים?

לרוב מקררים ומקפיאים המיועדים לתצוגה יכללו מדפים רחבים, דלתות זכוכית שקופות (אם בכלל) וחשיבה עיצובית שנועדה קודם כל להקל על הצגה נוחה ושליפה מהירה של מוצרים על ידי לקוחות פוטנציאלים.

לעומתם, מקררים ומקפיאים המיועדים לאחסון, ״פטורים״ משיקולי פרזנטציה, ולכן בנויים למטרת שטח אחסון אופטימלי, ושמירה מיטבית על טמפרטורות נמוכות לאורך זמן.

כמובן שבשני הסוגים – יש עוד הרבה תת-סוגים של מקררים ומקפיאים: עומדים, שוכבים, עם דלתות זכוכית או דלתות אטומות, מקררי חלבייה, מקררי משקאות, מקררי תרופות ועוד. 

מה חשוב לדעת לפני רכישת מקררים ומקפיאים תעשייתיים?

לפני רכישת מקרר או מקפיא תעשייתי חשוב לקחת בחשבון בין השאר את גודל המקרר ואת המיקום שלו בבית העסק או במרחב הרצוי (למשל – האם הוא צמוד לקיר או באמצע?).

על המקרר להתאים בדיוק למטרה ולסוג הפריטים שיאוחסנו בו, ולאפשר גישה נוחה (לדוגמה, ללקוחות המעוניינים לשלוף ממנו מוצרים), אך גם לאפשר ויסות ושמירה על טמפרטורה רצויה.

מקררים תעשייתיים חייבים להגיע מחברה מוכרת ובעלת ותק וניסיון ספציפי בתחום הקירור התעשייתי, שמודעת לצרכים ולמהירות שבה יש לספק שירותי תיקונים במקרה הצורך לבתי עסק, שכן מקררים הם עסק קריטי, שבתי עסק רבים תלויים בו.

לכן, חשוב שלא להתפשר בכל הנוגע לאמינות המקרר ומקצועיות החברה, כמו גם אחריות תיקונים נרחבת ככל האפשר, שתבטיח לכם ראש שקט ותיקון מהיר ככל האפשר במקרה של תקלה.

 כמו כן, חשוב לוודא שהדירוג האנרגטי של המקרר הוא גבוה ככל האפשר, שכן דירוג גבוה מאפשר חסכון גדול (עד עשרות אחוזים) באנרגיה, וכך כמובן גם בהוצאות העסק.