מקפיא תעשייתי – דברים שחשוב לדעת

מה חשוב שתדעו על מקפיא תעשייתי?

המקפיא התעשייתי הוא מהמכשירים החשובים ביותר עבור בתי עסק רבים מתחום המזון, ממסעדות, מאפיות ובתי קפה ועד לסופרמרקטים ומעדניות.

בענף המזון ישנם שני סוגים עיקריים של מקפיאים תעשייתיים – מקפיאים לאחסון מוצרים ומקפיאים לתצוגה.

מקפיאים תעשייתיים לאחסון מזון מסוגלים להגיע לטמפרטורות נמוכות מאוד של עשרות מעלות מתחת לאפס, על מנת לאפשר אחסון לטווח ארוך תוך שמירה על טריות של מוצרים.

לעומתם, מקפיאים לתצוגה, הם בעלי פונקציונליות כפולה – עליהם מצד אחד לשמור על טמפרטורות נמוכות ולאפשר שמירה על טריות המוצרים, אך במקבלים עליהם לאפשר תצוגה וגישה נוחה למוצרים.

בחירת הסוג הנכון של המקפיא התעשייתי

מקפיא תעשייתיישנם מספר שיקולים ופרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקפיא תעשייתי לעסק. כך לדוגמה, עליכם להחליט האם מדובר במקפיא המיועד לתצוגה, ובו הדגש אמור להיות על נוחות הגישה למקפיא ולמוצרים שבתוכו, ולרוב הוא אמור לכלול דלת זכוכית נוחה לפתיחה וסגירה, לעומת מקפיא מסוג ׳אמבטיה׳, שבו שטח אחסון גדול, אך אינו מיועד לתצוגה.

כמו כן, יש לבחור את המקפיא בגודל ובצורה המתאימה לעסק שלכם, ולמיקומו בשטח העסק.

מכיוון שמקפיאים תעשייתיים נחוצים לעסק ביום יום, עליהם להיות אמינים ומתאימים לעבודה תעשייתית במינימום תקלות, אך חשוב גם לזכור שתקלות הן אפשריות, ולכן חשוב גם לבחור מקפיא ״מבית טוב״, עם אחריות מורחבת שמכסה מגוון של תקלות, לזמן ממושך יחסית, כך שבמקרה של תקלה, הטכנאי יגיע במהירות שיא והתקלה תתוקן במהירות האפשרית.

שיקול חשוב נוסף הוא צריכת האנרגיה של המקפיא. מקפיא תעשייתי עשוי לצרוך המון חשמל, מה שגם יתבטא בחשבון החודשי, ולכן כדאי לשים לב שרוכשים מקפיא עם דירוג אנרגטי גבוה, שעשוי לחסוך לכם כסף רב, ולהיות יעיל יותר.

ממי כדאי לרכוש מקפיא תעשייתי?

מקפיאים תעשייתיים מומלץ לרכוש מחברה מוכרת עם ותק בתחום, שמתמחה בפתרונות קירור והקפאה לבתי עסק גדולים ורשתות שיווק. כדאי תמיד לברר מי הלקוחות של אותה חברה, והאם היא באמת מתמחה בפתרונות קירור למגוון בתי עסק, המצריכים אמינות גבוהה ושירות איכותי.

חברה איכותית גם מבינה את הצרכים ותסייע לכם להתאים את המקפיא או המקרר הנכונים לצרכים שלכם.